Soupravy temperových barev, tempery v sadě, temperové barvy sady

V této kategorii Soupravy temperových barev, tempery v sadě, temperové barvy sady nabízíme soupravy (sady) temperových barev. Temperové barvy, jsou vodou ředitelné barvy, které nezanechávají stopy po tazích štětcem. Temperové barvy se také velmi dobře vzájemně mísí. Soupravy temperových barev, které zde nabízíme, mají v sadách různý počet kusů a objem barev. Temperová barva je vhodná pro tvorbu začátečníků i pokročilejších výtvarníků.

Emulzní tempera je v zásadě vodová barva, kde je pigment vázaný na olejovou emulzi s emulgátorem. To způsobuje, že temperová barva má méně hustou konzistenci a je aplikovatelná na zcela libovolný podklad.

Základem temperových barev KOH-I-NOOR jsou jemně utřené a dokonale dispergované anorganické nebo organické pigmenty v emulzi vhodného oleje s rostlinným pojivem rozpuštěným ve vodě. Jako plnidlo se používá mikromletý uhličitan vápenatý. Barvy obsahují také další materiály, například tixotropní oxid křemíku a tenzidy, zlepšující funkční vlastnosti a stabilitu barev. Temperové barvy jsou lehce ředitelné vodou, nezanechávají stopy po tazích štětcem, vzájemně se velmi dobře mísí, přičemž lze s výhodou využít jejich vlastnost zpětného rozpouštění již zaschlého barevného nátěru. Umožňují ostrý kresebný tah, ze kterého snadněji splývají, než barvy olejové. Narozdíl od nich také podstatně rychleji schnou – hned po odpaření vody. Jsou vhodné i pro tvorbu zkušených výtvarníků.

VISA
 
MASTER SECURE